GlobVenture

uważność w praktyce

Czym jest świadomość – jak wybrać kurs medytacji?

Medytacja i Mindfulness to dwa tak obszerne pojęcia, że osobie rozpoczynającej przygodę z medytacją, często trudno jest zrozumieć o co w tym chodzi. Problemem nie jest odpowiedź w formie tysięcy opisywanych praktyk, filozofii czy teorii, tylko pytanie. Właściwym pytaniem jakie należy zadać jest:

Czym jest świadomość?

Świadomość to zdolność widzenia rzeczy takimi jakie są, obserwując wszystko co się wydarza. Świadomość dotyczy zarówno informacji odbieranych ze świata za pomocą zmysłów. np. słuchu, dotyku czy wzroku jak i ich interpretacji, myśli, emocji, ego, intuicji czy czucia.

Poszukując kursu lub innej formy nauki medytacji, tak na prawdę poszukujesz praktycznej ścieżki otwierania świadomości. Może to być mindfulness, tantra, joga czy dowolna inna praktyka duchowa. Wszystkie informacje jakie znajdujesz są jedynie teorią wspierającą praktykę, a od Ciebie zależy jaką jej formę wprowadzisz do swojego życia.

Praktykę uważności, tak jak każdą inną formę medytacji można porównać do sportu. Im więcej ćwiczysz, tym większe otrzymujesz efekty, a żadna ilość teorii nie zastąpi praktyki. Jakikolwiek kurs medytacji wybierzesz, jogin pomoże Ci rozpocząć proces otwierania świadomości, ale niezbędna regularna praktyka medytacji pozostanie po Twojej stronie.

Nauczyciel – jogin ma za zadanie przekazać niezbędną teorię w sposób jasny i zrozumiały, nauczyć podstawowych form praktyki, wzmacniać wiarę i motywację, a przede wszystkim wspierać Cię dzięki własnej otwartej świadomości.

Wybór kursu medytacji może być jednorazowy lub spotykamy się z tym problemem częściej, eksperymentując i poszukując. Poszukiwanie własnej drogi rozwoju świadomości, skończy się dopiero gdy poznamy – poczujemy czym jest świadomość i podążymy własną drogą.

Dlatego, niezależnie jakiego nauczyciela medytacji wybierzesz, będzie on dla Ciebie tylko inspiracją! Praca i rozwój, zawsze pozostaną po Twojej stronie.

Więcej o naszych ofertach pracy ze świadomością dowiesz się TUTAJ.

Dodaj komentarz