GlobVenture

kursy i warsztaty mindfulness

Medytatorzy GlobVenture

Projekt https://globventure.pl/ to kursy, szkolenia, warsztaty, prelekcje, a także wyjazdy wakacyjne, lekcje jogi i sesje medytacji indywidualnej – wszystko co skupia się wokół praktyki rozwoju świadomości. Przekazujemy wyselekcjonowane i wypróbowane na własnych głowach formy medytacji, takie jak uważność czyli mindfulness, vipassana, samatha, mantry, saranagati joga i wiele innych!

Naszą pełna ofertę znajdziesz TUTAJ!

“Mindfulness jest moim życiem, zarówno prywatnym jak i zawodowym. Na przestrzeni lat prowadziłem zajęcia m.in. w Tajlandii, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Chorwacji czy na Węgrzech. Zdobywałem także doświadczenie w biznesie. Na bazie tej wiedzy dzisiaj prowadzę szkolenia dla firm, branży turystycznej, uczelni i klienta indywidualnego. 

Uczę medytacji mindfulness – uczę jak żyć pełnią świadomego życia. “

~Tomasz

Tomasz Lipowski, trener uważności – profil na facebook lub linkedin – specjalizuję się w intuicyjnym nauczaniu medytacji mindfulness opartym na praktyce otwartej świadomości i rozwoju czucia. Własną praktykę uważności pogłębiałem podczas podróży poznając praktyki medytacji wśród kultur i społeczności na całym świecie. Podczas pielgrzymek indywidualnych – tzw. praktyki medytacji chodzonej, przeszedłem tysiące kilometrów – pielęgnując otwartą świadomości od rana do nocy. Medytację Mindfulness – Vipassanę studiowałem i praktykowałem w centrum medytacyjnym Wat Tam Wua w Tajlandii. Wiedzę na temat jogi, religii, psychologi, filozofii i pracy umysłu pozyskiwałem podczas praktyki w Indiach, Europie oraz Azji Południowo – Wschodniej. Teoretycznie wspieram się również zasobami z centrum medytacyjnego Spirit Rock w USA oraz wiedzą pozyskiwaną od Joginów, między innymi od Sayadaw U Tejaniya, Jaggi Vasudev, Yogiraj SatGurunath Siddhanath, Ajahn Brahm czy Jiddu Krishnamurti. Stacjonuję w Polsce – w Gliwicach, praktykuję jogę każdego dnia, głównie Vipassana Yoga, Mindfulness Yoga, Karma Yoga, oraz Saranagati Yoga.

Wiosną 2020 roku wraz z Wydziałem Nauk Społeczno – Pedagogicznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Katowicach utworzyłem Akademię Rozwoju Uważności (ARU). Pozwoliło to na dotarcie z cudem uważności do przyszłych pedagogów, co uważam za niezmiernie istotne. Dało to także wszystkim uczestnikom kursów i szkoleń, prowadzonych przez GlobVenture, możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia treningu mindfulness, wydawanego przez renomowaną uczelnię pedagogiczną.

Katarzyna Pypno – psycholog, coach, doradca filozoficzny. W ramach Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na Uniwersytecie Śląskim ukończyła studia magisterskie z Doradztwa filozoficznego i coachingu oraz Psychologii. Specjalizuje się w psychologii zdrowia i jakości życia, a w swojej pracy łączy psychologiczne podstawy naukowe z podejściem filozoficznym oraz narzędziami coachingowymi. Uczestniczy aktywnie w życiu naukowym, a jej najnowsze badania na temat wpływu alkoholu na moralność odbiły się szerokim echem w środowisku naukowym i wniosły nieocenioną wartość do biznesu. Jest również absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, od ponad 10 lat uczy gry na fortepianie wykorzystując w swojej pracy techniki uważności. Jest przekonana o tym, że możliwości umysłu są nieograniczone i wystarczy poznać siebie, aby z nich skorzystać. Dlatego świadomość własnych ograniczeń i mocnych stron służy jej jako fundament pracy i rozwoju.

Alicja Małgorzata Poloczek – zobacz profil na facebook oraz @paniodjogi – praktykę jogi rozpoczęła w 2010 roku w nurcie Ashtanga Vinyasa Yoga. Swoją wiedzę jogiczną pogłębia uczestnicząc w licznych warsztatach prowadzonych przez polskich i zagranicznych nauczycieli m.in. w Mołdawii, Niemczech oraz Indiach. Certyfikat nauczycielski 200 RYS otrzymała w kolebce jogi – Rishikeshu (Indie). Od 2016 roku członek Yoga Alliance International.

Sylwia Młyńczak– zobacz profil na facebook oraz instagram– praktykę jogi rozpoczęła w Londynie, próbując odzyskać utraconą równowagę ciała i ducha. Eksperymentowała z różnymi stylami, poszukując najbardziej optymalnego dla siebie, aż trafiła na Baptiste Power Vinyasa Flow. Uważa, że joga jest dla wszystkich, starszych i młodszych, szczupłych i tęższych. Ciała ludzkie różnią się budową, dlatego wykonanie poszczególnych pozycji jest inne dla każdego. Dla niej joga to zjednoczenie ciała i umysłu, styl życia na macie i poza matą. Członkini Joga Alliance International, nauczycielka jogi i rozwoju osobistego.

Marcin Wozich – zobacz profil na facebook – większą część roku stacjonuje w Tajlandii, w Pai gdzie jest naszą ostoją. Na ścieżce medytacji od 20 lat, którą kroczy niezmiennie praktykując mindfulness i inne techniki jogi każdego dnia. Całe przedsięwzięcie wspiera duchowo i intelektualnie, czasami udaje nam się zorganizować wspólne dyskusje czy medytacje, w różnych zakątkach świata. Marcin swoją praktykę rozwija w Indiach, Nepalu oraz Tajlandii, praktykując z joginami z całego świata. Specjalizuje się w jodze opartej na bezpośrednim przepływie energii – Saranagati Yoga.

Koniecznie zajrzyj na blog Marcina – http://cafesamadhi.com/

Lub na jego stronę o Saranagati Jodze – https://saranagatiyoga.com/